Baseny i strefy relaksu: Tworzenie przyjemnych stref w przestrzeni zewnętrznej
Marzenia o basenie
Wzmacniający relaks strefy

Marzenia o basenie

Wakacje to czas na odpoczynek, relaks, zabawę i chwilę wytchnienia od codziennego
Kredyty hipoteczne i ich wpływ na budownictwo.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego jak istotny wpływ na współczesne budownictwo mieszkaniowe mają kredyty hipoteczne. To one stymulują poziom podaży i popytu zarówno na
Projektowanie budynków o podwyższonym standardzie energetycznym: Pasywne i zeroenergetyczne budynki
Projektowanie budynków o wysokim standardzie energetycznym staje się coraz bardziej popularne. Dążenie do minimalizacji
Instrukcja stropów Teriva, przekrój
Obecnie na rynku budowlanym nie brakuje nowoczesnych materiałów doskonale sprawdzających się podczas budowy. Dużą popularnością wśród wielu wymagających inwestorów cieszą się stropy
Sprzątanie po remoncie
Od czasu do czasu w każdym domu trzeba wykonać remont, zwłaszcza jeśli od dawna nic się w nim nie zmieniało. Nie zawsze wystarczy odświeżyć ściany nową farbą, czasem trzeba zrobić gruntowną przebudowę
Rośliny w ogrodzie: Dobór gatunków i układ kompozycyjny
Czym kierować się przy doborze roślin do ogrodu?

Wymarzony ogród to nie tylko ładne, zdrowe i kolorowe rośliny, ale także ich harmonijne połączenie. Przy doborze
Zaawansowane technologie w konstrukcjach nośnych: Efektywność i trwałość
W ostatnich latach technologia poszła do przodu w zawrotnym tempie. Odnosi to się również do branży budowlanej i konstrukcyjnej. Dzięki temu obiecującemu

Trendy w wykończeniach wnętrz: Nowoczesne rozwiązania i stylowe aranżacje

kwi 30, 2020 przez

Trendy w wykończeniach wnętrz: Nowoczesne rozwiązania i stylowe aranżacje

Nowoczesne rozwiązania i stylowe aranżacje wnętrzowym designie są już na ustach wielu amatorów i profesjonalistów w tej dziedzinie. Z każdym rokiem pojawiają się nowe trendy, które odmieniają sposób, w jaki jesteśmy w stanie wykończyć nasze domy i mieszkania. W tym artykule przedstawiamy najgorętsze trendy w wykończeniach wnętrz, które warto poznać, aby wprowadzić je do swojego miejsca zamieszkania.

1. Minimalistyczna i surowa estetyka
Minimalizm to jedna z najczęściej wymienianych cech nowoczesnego designu wnętrz. W modzie są surowe, prosta, ascetyczne formy, doskonale oddające charakter nowoczesnych wnętrz. W łazienkach zauważalny jest trend na brak podwieszanych szafek na korzyść prostych i surowych półek, które pozwalają na zaprezentowanie dekoracyjnych przedmiotów i dodają wnętrzu oryginalnego stylu. W salonach, natomiast coraz częściej spotykamy szerokie ściany telewizyjne łączone z oświetleniem LED tworzące minimalistyczną aranżację.

2. Połączenie różnych struktur i faktur
Zewnętrzny wygląd i faktura materiałów wykorzystanych do wykończenia wnętrz są ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale również na trwałość i funkcjonalność. Stosowanie różnych faktur i struktur materiałów jest nowoczesnym rozwiązaniem w aranżacji pomieszczeń. Przykładowo, wprowadzenie na ściany takich elementów, jak beton architektoniczny czy kamień naturalny, pozwala na uzyskanie oryginalnego efektu i zadowolenie z piękna naturalnych materiałów.

3. Zdecydowane kolory i geometryczne wzory
We współczesnych aranżacjach pobudza się nasze zmysły dzięki intensywnym kolorom i wyraźnym, geometrycznym wzorom. We współczesnych aranżacjach znaleźć można inversions czy litery pozwalające na stworzenie interesujących składów, które będą stanowić jednocześnie prostą dekorację. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w kuchni czy jadalni. Tutaj warto wybrać dwa kolory i maksymalnie skoncentrować się na nich.

4. Ekskluzywne meble z ciemniejszych materiałów
Trend na meble wykonane z ciemniejszych materiałów, takich jak granit i marmur, zyskuje na popularności i to dobrze. Meble te cechują się trwałością i elegancją, co przekłada się na dobrą estetykę i funkcję w pomieszczeniu. Eko-pomysły coraz częściej stosuje się w aranżacjach, coraz więcej miejsca zyskuje meble wykonane z materiałów naturalnych lub udających je. Drewno, bambus czy wiklina to tylko niektóre z materiałów, które doskonale wpasowują się we współczesne aranżacje.

5. Industrialne oświetlenie jako element dekoracyjny
Oświetlenie industrialne to jeden z najbardziej rozpoznawalnych trendów, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Tej trendy wpisują się modele lamp kierunkowych, kulkowych, reflektorów oraz oświetlenie wpuszczane. W nowoczesnych aranżacjach te elementy stanowią coraz częściej dominantę, a dekoracyjne żarówki wprowadzają ciepły element, uzupełniający surową projekt.

Podobne

Tagi