Pompy głębinowe – gdzie znajdują swoje zastosowanie?
Szeroki wybór pomp głębinowych sprawia, że z rozwiązań tych można korzystać nie tylko w gospodarstwach domowych i na działkach, lecz także np. w gastronomii. Ważne, aby odpowiednio dobrać moc i wydajność pompy do konkretnych potrzeb.
Jak działają pompy głębinowe?
Pompy głębinowe określa się czasem także jako pompy studzienne. To urządzenia, które służą do wypompowywania wody ze studni wierconych głęboko lub innych ujęć wodnych. Pompę głębinową stosuje się wszędzie tam, gdzie lustro wody spada poniżej ośmiu metrów. Pompy głębinowe przeznaczone są do ssania i tłoczenia wody. Mogą pracować w oparciu o dwa różne mechanizmy. Ważne, aby umiejętnie dobrać pompę głębinową do konkretnej aplikacji. Do wyboru masz urządzenia monoblokowe oraz śrubowe. W tych pierwszych silnik jest zintegrowany z wirnikiem. Drugie działają z wykorzystaniem mechanizmu ślimakowego.
Gdzie sprawdzi się pompa głębinowa?
Urządzenia do pompowania wody sprawdzają się przede wszystkim w gospodarstwach domowych i na działkach, na których korzysta się z głęboko wierconych studni. To jednak niejedyne miejsce, gdzie sprawdzą się pompy głębinowe. Coraz częściej stosuje się je w instalacjach hydroforowych. Sprawdzają się w przypadku małej gastronomii. Korzystają z nich także osoby prowadzące gospodarstwa rolne. Sprawdź rozwiązania dostępne na: www.sklep-watermark.pl
Moc silnika i co jeszcze? Jakie kryteria wyboru mają znaczenie?
Przy wyborze pompy głębinowej pod uwagę trzeba wziąć szereg różnych parametrów. Aby urządzenie działało w satysfakcjonujący nas sposób, przede wszystkim musi być odpowiednio dobrane pod względem oczekiwanej wydajności. Na tę wpływ zaś będzie przede wszystkim miała moc pompy, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Bez problemu znajdziesz urządzenia o wydajności na poziomie od 45 l/min do 2000 l/min. Różnić się one mogą także zasilaniem. Dostępne są modele 230 V oraz 400 V. Koniecznie sprawdź średnicę pompy dopasowaną do twoich potrzeb. Najpopularniejsze rozwiązania mają od 2” do 8” średnicy. Cenny parametr to także ciśnienie max. i min. Z pewnością istotne są także różnego czujniki, które pozwalają zachować optymalne warunki pracy pompy. Nowoczesne urządzenia są praktycznie w pełni zautomatyzowane i wyposażone w czujniki poziomu wody. Cennym uzupełnieniem są bezpieczniki chroniące pompę przed przegrzaniem.
Te oraz inne bardzo precyzyjne parametry niełatwo zawsze przełożyć na konkretną decyzję zakupową. Jeśli więc nie jesteś pewien, które urządzenie najlepiej sprawdzi się przy konkretnej aplikacji, skorzystaj z pomocy doradców specjalizujących się w tego typu pompach.